הטיפול האוסטאופתי > הבעיות אתן מתמודדת האוסטאופתיה

טיפול בכאבי גב

האוסטאופת מומחה בבעיות הקשורות לשלד ולמבנה הגוף, כמו כאבי גב וצוואר. טיפול אוסטאופתי מקצר את זמן ההחלמה מהתקף של כאבי גב ומאפשר למטופלים לעמוד על רגליהם מהר יותר. האוסטאופת יפחית את התכווצויות השרירים הגורמים למרבית הכאבים וכן את הלחץ על העצבים. הטיפול אף יצמצם את הסיכון להיווצרות רקמה צלקתית בדיסק וכפועל יוצא את הסכנה לפגיעה חוזרת.
האוסטאופתיה היא מקצוע אקדמי המצליח לטפל בהצלחה בבעיות גב יותר ממאה שנים. זוהי שיטת טיפול משולבת המוכרת ונפוצה במערב אירופה וארה"ב. מצויד בידע נרחב באנטומיה ובאורטופדיה, האוסטאופת מאבחן את הסיבות לכאבי הגב ומטפל בהן מן השורש.

טיפול בעקמת ובעיות יציבה

עקמת נוצרת כתוצאה משינוי מִבני של עמוד השדרה המקבל צורה מעוקלת הדומה לאות S. כמעט לכל אדם יש עקמת קלה שבעין בלתי-מקצועית קשה להבחין בה. כאשר העקמת מחריפה היא יוצרת בעיה בגב שביטוייה כאבים, תחושת עייפות וחוסר נוחות. במקרים קשים העקמת עלולה לגרום להפרעות בתנועה, בנשימה ובזרימת הדם.
טיפול אוסטאופתי מומלץ ליישור הגב ולשחרור החוליות הבעייתיות בעמוד השדרה לצד תרגילי התעמלות מסוימים לחיזוק שרירי הגב. התוצאה היא שמירה על תנועה חופשית של עמוד השדרה תוך כדי איזון ושיפור היציבה.

טיפול בכאבי בטן

כמקצוע המטפל במגבלות תנועה בגוף האדם, התחום הוויסרָלי באוסטאופתיה מתייחס למגע בין שני איברים בחלל הבטן כ"מִפרק ויסרָלי". במקרים אלו ייתכנו מגבלות תנועתיוּת בעקבות הידבקויות, כיווצים וצניחת איברים וכתוצאה מכך דלקות, עוויתות או לחץ על איברים חיוניים כמו עצבים וכלי דם. לבד מכאבים מקומיים ייתכן גירוי יתר של עצבים העוברים באותו מקום. בעיות ויסרָליות ישפיעו לא רק באופן מקומי אלא גם על מקומות בגוף ה"מרוחקים" ממוקד הבעיה.

טיפול במיגרנות

האוסטאופתים מטפלים בַּגורם לכאבי הראש בדרך של אבחון מעמיק וטיפול במגבלה ובחוסר התנועה בצוואר, הנעשה באמצעות בדיקה גופנית יסודית. כאבי ראש הם בעיה רפואית שכיחה מאוד, וכאשר מדובר בכאבי ראש קשים הם עלולים להתיש את הסובל מהם ולהשפיע לרעה על אורח חייו. כאבי ראש קיצוניים עלולים לגרום לאנשים להיעדר יכולת לתפקד בחיי היום-יום, ויש הנאלצים להחליף את מקום עבודתם.
טיפול אוסטאופתי יכול בהחלט להביא להפסקתם של כאבי ראש. מצב של סבל מתמשך כתוצאה מכאבי ראש אינו תקין, ואין אנו צריכים "ללמוד לחיות עם זה".

טיפול בכאבי גב בזמן הריון

לאחר אבחנה יסודית טיפול אוסטאופתי בכאבי גב בקרב נשים הרות הוא דרך עדינה לסייע להן להתמודד עם הכאבים ולהסתגל לשינויים המתחוללים בגופן. ניסיון רב שנרכש בתחום זה מלמד שהטיפול עשוי להקל על הכאבים הנובעים מגדילת התינוק ברחם ומן ההתאמות המתרחשות בגוף האֵם. האוסטאופת משתמש במגוון טכניקות עדינות כדי לרכך רצועות ושרירים תומכים.
מטרת הטיפול היא סילוק הכאב באמצעות שחרור המגבלות המכניות והפחתת הכיווץ בשריר תוך החזרת השריר, הגיד או המפרק לתפקודם התקין.

טיפול בתינוקות

בזמן הלידה מופעלים על ראש התינוק לחצים אשר עשויים להשפיע על מתח הרקמות באזור הצוואר והראש. כשאזורים אלו מתוחים ודחוסים מתפתחים תסמינים (סימפטומים) הנפוצים בשנת החיים הראשונה ומשפיעים על הגוף בשנים הבאות ואף יותר. לגוף התינוק יכולת לשחרר את האזורים הדחוסים, אך לא בכל המקרים מצליח להתרחש בגופו תהליך ריפוי טבעי.
הודות לשיטת טיפול מיוחדת ושימוש בידע נרחב באנטומיה, האוסטאופת מסוגל לשחרר את הלחץ סביב הגולגולת ושרירי הצוואר ולפתור בעיות של קַדֶדֶת (קוֹליק) וגזים, עצירות וריפלוּקס. הטיפול האוסטאופתי אפקטיבי מאוד בתינוקות, והם מגיבים אליו במהירות.