הטיפול האוסטאופתי > שלבי הטיפול

1ראיון

האוסטאופת יבקש לדעת הכול על עברך הרפואי: מחלות, פציעות, ניתוחים ואפילו בעיות במהלך לידתך. כמו כן יתעניין בפעילות השגרתית שלך בעבודה ובבית, בפעילותך הספורטיבית ובסגנון חייך. בשלב זה רצוי לשתף בכל המידע גם אם לא הכול נראה שייך.

2בדיקה

נעשית בדיקה כללית ומקיפה בכל הגוף ולא רק באזור הכאב. האוסטאופת מבצע את הבדיקה באמצעות מישוש והסתכלות ומתמקד בגב, בידיים, ברגליים, בתנוחת הגוף ובאיזונו.
המטפל יערוך בדיקה אורתופדית ונוירולוגית ויבחן את המפרקים, השרירים והגידים בעזרת בדיקות אוסטאופתיות ייחודיות. ייתכן כי תוך כדי הבדיקה תתבקש לבצע מספר פעולות פשוטות לבדיקת תפקודו של הגוף.

3אבחנה

האוסטאופת יסכם את כל הנתונים שאסף לכדי אבחנה שתפרט את הסיבות לבעיה שממנה סובל המטופל ויציע טיפול מותאם לה.
האוסטאופתיה היא טיפול הוליסטי הבוחן את הגוף כמערכת אחת ומציע פתרון יסודי, ארוך טווח ובעל השפעה מתמשכת. במסגרת הטיפול יציע האוסטאופת ייעוץ בנושאי תזונה, פעילות גופנית ותנועה נכונה.

4טיפול

הטיפול יבוצע על מיטת טיפולים מיוחדת. האוסטאופת פועל בעדינות ובמתינות באמצעות לחיצות, מתיחות, משיכות, הנעות מפרקים ומניפולציות. פעולות אלה מגבירות את התנועתיות של האזורים הפגועים, מפחיתות את הכאבים ומעודדות ריפוי עצמי של הגוף. הטיפול אינו כרוך בסיכונים ובטוח לכל הגילאים.