מאמרים

השמנת יתר וטיפול בכאבים: שיקולים רבת פנים לטיפול

שכיחות השמנת יתר עלתה במהירות במהלך מספר העשורים האחרונים, מלווה בעלייה עצומה בכאבים כרוניים ובמצבים נלווים. השמנת יתר תרמה גם לעלייה ברמת התלות באופייאטים. המלצה על טיפול אוסטאופתיה למטופלים עם השמנת יתר עשויה לספק תוספת מועילה לכל משטר משקל, ובניגוד לתרופות רבות המשמשות לכאב, אין לטיפול תופעות לוואי ממכרות.
קרא עוד...

השפעות הטיפול האוסטאופתי על גורמים פסיכוסוציאליים בקרב אנשים הסובלים מכאב מתמשך: סקירה שיטתית

מטרת הסקירה לבדוק את השפעות הטיפול האוסטאופתי על גורמים פסיכוסוציאליים בקרב חולים הסובלים ממצבי כאב שונים. הסקירה כוללת מחקרים שעברו ביקורת עמיתים, שנערכו בין השנים 1980 ל -2017, שמדווחים על השפעות של אוסטאופתיה על כאב.
קרא עוד...

הערכה של חוויותיהם ותפיסותיהם של מטופלים בנו זילנד המבקשים טיפול אוסטאופתי

מחקר בנו זילנד נערך כדי לחקור את חוויותיהם של מטופלים המבקשים טיפול אוסטאופתי ולתאר את תפיסותיהם לגבי הטיפול. התחושות והרגשות שהם חוו תואמים במידה רבה מחקר אוסטרלי קודם. בעיקר דווחו תפיסות חיוביות של הטיפול האוסטאופתי.
קרא עוד...

תיאור מקרה: יעילותה של האוסטאופתיה בטיפול בכאבי ראש כרוניים

הפוטנציאל המלא של טיפולים זמינים לכאב ראש אינו ממומש. זהו תיאור מקרה שפורסם ביוני 2018 של אישה בת 73 שסובלת מכאבי ראש חזקים יום יומיים במשך 20 שנה. בסוף סדרה של 5 טיפולים אוסטאופתים, הכאב ירד בכ-60% והמטופלת דיווחה יכולת פונקציונלית גבוהה יותר על ה-Headache Disability Index.
קרא עוד...