מאמרים

מערכת היחסים בין היפראינסולינמיה, מגנזיום, ויטמין D, טרומבוזיס ו- COVID-19: הרציונל לטיפול הקליני

גורמי סיכון לחולי COVID-19 שיחוו את המחלה באופן קשה יותר כוללים מצבים קיימים: השמנת יתר, סוכרת מסוג 2, מחלות לב וכלי דם (CVD), אי ספיקת לב, יתר לחץ דם, רמה נמוכה של חמצן בדם וסרטן. בנוסף פריטין, C reactive protein (CRP) ו- D-dimer ברמות גבוהות.
קרא עוד...

מה זה כאב גב תחתון ולמה אנחנו צריכים לשים לב

כאבי גב תחתון הם תסמין נפוץ ביותר בקרב אוכלוסיות. מקרים חוזרים הם שכיחים ומבינים כיום שכאבי גב תחתון הם מצב כרוני עם מסלול משתנה ולא אירועים שאינם קשורים זה לזה. כאבי גב תחתון הם מצב מורכב עם גורמים מרובים הן לכאב והן למוגבלות הנלווית, כולל גורמים פסיכולוגיים, גורמים חברתיים, גורמים ביו-פיזיקליים, קומורבידויות ומנגנוני עיבוד כאב.
קרא עוד...

טיפול מניפולטיבי באוסטאופתיה הראה ירידה באורך השהות ועלויות אצל פגים

אוסטאופתיה היא שיטת טיפול הרווחת בטיפול בפגים. מאמר זה מציג תוצאות סקירה שיטתית שבה נבדקו אורך השהות הממוצע (LOS) של פגים בבית החולים ועלויות נלוות. הסקירה השיטתית הנוכחית מדגימה את היעילות הקלינית של הטיפול האוסטאופתי בהפחתת LOS ועלויות בקרב אוכלוסייה גדולה של פגים.
קרא עוד...

ניתן להשתמש באוסטאופתיה בכדי לטפל בבעיות בריאות הנפש הקשורות לכאבי גב - מסקנות ממחקר שפורסמו במאמר בעיתון The Independent

35 אחוז מהאנשים הסובלים מכאבי גב תחתון מאובחנים גם הם עם דיכאון. אוניברסיטת סוונסי באנגליה ערכה את אחד המחקרים הראשונים על ההשפעה הפסיכולוגית של OMT - עם תוצאות חיוביות.
קרא עוד...

Plantar Fasciitis: אבחון וטיפול - יישום הגישה האוסטאופתית

Plantar fasciitis הוא אחד הגורמים השכיחים ביותר לכאבי רגליים ועקב אצל מבוגרים. הטיפול האוסטאופתי נמצא בשימוש רחב, והוא מגייס את יכולת הריפוי העצמי של הגוף בהתייחסות לרקמות שעלולות לגרום לבעיה.
קרא עוד...

השמנת יתר וטיפול בכאבים: שיקולים רבת פנים לטיפול

שכיחות השמנת יתר עלתה במהירות במהלך מספר העשורים האחרונים, מלווה בעלייה עצומה בכאבים כרוניים ובמצבים נלווים. השמנת יתר תרמה גם לעלייה ברמת התלות באופייאטים. המלצה על טיפול אוסטאופתיה למטופלים עם השמנת יתר עשויה לספק תוספת מועילה לכל משטר משקל, ובניגוד לתרופות רבות המשמשות לכאב, אין לטיפול תופעות לוואי ממכרות.
קרא עוד...

השפעות הטיפול האוסטאופתי על גורמים פסיכוסוציאליים בקרב אנשים הסובלים מכאב מתמשך: סקירה שיטתית

מטרת הסקירה לבדוק את השפעות הטיפול האוסטאופתי על גורמים פסיכוסוציאליים בקרב חולים הסובלים ממצבי כאב שונים. הסקירה כוללת מחקרים שעברו ביקורת עמיתים, שנערכו בין השנים 1980 ל -2017, שמדווחים על השפעות של אוסטאופתיה על כאב.
קרא עוד...

הערכה של חוויותיהם ותפיסותיהם של מטופלים בנו זילנד המבקשים טיפול אוסטאופתי

מחקר בנו זילנד נערך כדי לחקור את חוויותיהם של מטופלים המבקשים טיפול אוסטאופתי ולתאר את תפיסותיהם לגבי הטיפול. התחושות והרגשות שהם חוו תואמים במידה רבה מחקר אוסטרלי קודם. בעיקר דווחו תפיסות חיוביות של הטיפול האוסטאופתי.
קרא עוד...

תיאור מקרה: יעילותה של האוסטאופתיה בטיפול בכאבי ראש כרוניים

הפוטנציאל המלא של טיפולים זמינים לכאב ראש אינו ממומש. זהו תיאור מקרה שפורסם ביוני 2018 של אישה בת 73 שסובלת מכאבי ראש חזקים יום יומיים במשך 20 שנה. בסוף סדרה של 5 טיפולים אוסטאופתים, הכאב ירד בכ-60% והמטופלת דיווחה יכולת פונקציונלית גבוהה יותר על ה-Headache Disability Index.
קרא עוד...