מהי אוסטאופתיה? > טכניקות באוסטאופתיה

הטיפול האוסטאופתי בטוח ומומלץ לבני כל הגילאים: תינוקות, ילדים, מבוגרים וקשישים.

האוסטאופתיה עושה שימוש בשלוש קבוצות טכניקות בעלות התמקדויות שונות.

טכניקות טיפול מבניות (סטרוקטורליות) (Structural Osteopathy)

טכניקות המטפלות במערכת שלד-שרירים: מִפרקים, שרירים, גידים, רצועות ורקמת החיבור. הטיפול מורכב מעיסוי רקמה רכה, לחיצות ומשיכות, הנעות מפרקים (מוֹבּיליזציות) ומניפולציות, משפר את התנועתיות של עמוד השדרה ושל הגפיים ומחזיר את ההתאמה המבנית של השרירים והשלד על מנת שנוזלי הדם והלימפה יזרמו כראוי.

לרקמת החיבור (Fascia) תפקיד מרכזי בתפיסה האוסטאופתית. רקמה זו עוטפת חלקים משמעותיים בגוף האדם, ובמצבים בעייתיים עוברים דרכה מתח וכאבים לחלקים אחרים בגוף. הטיפול מפחית את הכאב באזור הפגוע, והשיפור ברקמת החיבור מביא להקרנת הריפוי על שאר חלקי הגוף ומסייע לתפקודם.

 

טכניקות טיפול באיברים פנימיים (ויסֶרָליות) (Visceral Osteopathy)

טכניקות המטפלות באיברים פנימיים לשם שיפור תפקודם. האבחון והטיפול מבוצעים באמצעות מישוש ועיסוי עדין של האיברים בחלל הבטן והחזה ומשפיעים על מערכת העצבים האוטונומית. הטיפול מסדיר את התנועתיות ואת הקצב הפנימי של האיברים הבעייתיים, והודות לכך מפחית את הכאב, משפר את תפקוד המערכות, מעודד את הריפוי העצמי של הגוף ומונע את הקרנת הכאב לאזורים אחרים.

 

טכניקות טיפול בגולגולת ובקרומי המוח (קרָניוֹ-סקרָליות) (Cranio-Sacral Osteopathy)

טכניקות המטפלות בעצמות הגולגולת: באמצעות טיפול עדין ומדויק במיוחד ניתן לשפר את התנועתיות של עצמות הגולגולת ולהסדיר את קצב התנודתיות הזעירה שלהן. תהליך זה גורם לשחרור מתחים בקרום החיצוני של המוח ולשיפור בזרימת נוזל מוח השדרהCerebrospinal) (Fluid  אל עצם העָצֶה (Sacrum), שינוי בעל השלכות מרחיקות לכת על תפקוד מערכת העצבים האוטונומית וזרימת הנוזלים בגוף. ניסויים שערכו מפתחי השיטה בראשית המאה ה-20 העידו על יעילות הטכניקה הזו, כמו גם מחקרים קליניים שנערכו בעשור האחרון והוכיחו את הצלחתה בקרב מטופלים בני כל הגילאים.